Karaczany, prusaki - środki na te szkodniki

jak zwalczyc prusakiKaraczany to szkodniki powszechnie występujące w miejscach obróbki żywności oraz w budynkach mieszkalnych. Prowadzą one stadny i nocny tryb życia. W ciągu dnia chowają się w szczelinach w sąsiedztwie zlewów, odpływów, a także na tylnych ścianach szafek czy lodówek. Dorosłe osobniki i kokony mogą trafić do budynku poprzez zsypy i odpływy, a także z towarami różnego rodzaju. Prusaki preferują nieco cieplejsze i wilgotniejsze środowisko niż karaluchy.

Karaczany, prusaki - środki na te szkodniki Jednym z najpopularniejszych preparatów jest środek owadobójczy przeciw owadom biegającym w spray'u. Jego specjalna formuła umożliwia jednoczesną likwidację owadów oraz ochronę miejsca przed ponownym zagnieżdżeniem się szkodników. Innym środkiem jest żel na prusaki. Ten produkt nadaje się idealnie do zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie można wykonać oprysku lub jest to niewskazane np. w bezpośrednim sąsiedztwie urządzeń elektrycznych. Dzięki formie żelu aplikacja tego środka insektobójczego jest prosta i wygodna.Trzecim, popularnym środkiem przeciwko prusakom jest płyn w postaci mikrokapsułek. Jest wygodny w użyciu i zastosować można go do zwalczania owadów biegających wszelkiego rodzaju, w tym także mrówek faraona, karaluchów czy pcheł. Nowoczesna postać preparatu, gdzie substancja aktywna jest chroniona przez mikrokapsułki, zapewnia długotrwałe utrzymanie się środka na opryskanej powierzchni. Substancja aktywna nie tylko działa na owady, ale trafia także do ich gniazda, co pozwala na likwidację całej populacji. Środek pozostawiony w zakamarkach i szczelinach skutecznie chroni je przed ponowną inwazją przez wiele miesięcy.Skorzystanie z usług profesjonalistów


Usuwanie szkodników warto zawsze zlecić profesjonalistom, którzy zajmują się tym na co dzień. Samodzielna walka nie zawsze jest bowiem skuteczna, a ponadto bywa niezwykle czasochłonna. Szczególnie trudno może być usunięcie dużej kolonii owadów. Na rynku istnieje wiele firm, do których codziennych obowiązków należy dezynfekcja, dezynsekcja czy deratyzacja. Wykorzystują one w swojej pracy różnego rodzaju środki, w zależności od rodzaju i ilości owadów. Są one w 100% sprawdzone, a poza tym całkowicie bezpieczne dla życia ludzi i zwierząt. W razie wystąpienia inwazji dużej ilości prusaków w budynku wykorzystywane są najbardziej skuteczne środki owadobójcze, skuteczne nawet przy znacznym zarobaczeniu. Po wywietrzeniu pomieszczenia preparat przestaje działać i staje się nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt.