Ozonowanie pomieszczeń, samochodów - Karaczan Rzeszów, Podkarpacie

ozonowanie usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Ozon to ekologiczny, wspaniały środek do dezynfekcji, najsilniejszy ze znanych ludziom, 50 razy bardziej efektywny i działa 3000 razy szybciej od chloru.

Zalety zastosowania ozonu:

 • - nieprzyjemne ZAPACHY zostają usunięte( dym papierosowy, spalenizna, pot, zapach zwierzęcy, zapach moczu, pleśni, stęchlizny).
 • - STERYLIZACJA otoczenia - zabieg ozonowania zabija bakterie oraz wirusy a także związane z tym nieprzyjemne zapachy związane z chorymi.
 • - usunięcie czynników ALERGIZUJĄCYCH tj. pleśń, grzyby, roztocza i innych mikroorganizmów.
 • - ochrona przed insektami i gryzoniami - DERATYZACJA, DEZYNSEKCJA
 • - oczyszczenie KLIMATYZACJI z grzybów - ozon dociera do każdej szpary w urządzeniu i zabija mikroorganizmy likwidując nieprzyjemne zapachy
 • - DEZYNFEKCJA SAMOCHODU - mikroorganizmy tj. roztocza, bakterie, pleśnie, wirusy chorobotwórcze oraz inne zostają zniszczone, usunięcie nieprzyjemnych zapachów.
 • - ozonowanie przed sprzedażą mieszkania, domu, samochodu PODWYŻSZA jego wartość czyli CENĘ dla kupującego, odświeżone powietrze i przyjemny zapach wywołuje miłe wrażenie.
ozonowanie samochodów klimatyzacji rzeszów

Czym jest ozon? Działanie ozonu.

Ozon (O3) to gaz zwany "tlenem wzbogaconym" lub "aktywnym tlenem". Tlen(O2) wzbogacony o dodatkowy atom (O3) staje się silnym środkiem dezynfekującym, odkażającym środowisko, do którego został wprowadzony. Ozon wchodzi w reakcję, gdy napotyka w unoszącym się powietrzu zanieczyszczenia. Nie jest to jednak trucizna lecz utleniacz, którego reakcja ma bardzo gwałtowny przebieg ( dodatkowy, trzeci atom reaguje z substancją , na którą działa). Pozostały gaz rozpada się samoistnie z powrotem do tlenu. Sprawia to, że jest to metoda ekologiczna, przyjazna dla środowiska.

Co usuwa ozon?

PYŁKI KWIATOWE

Bardzo często powodują alergie lub podrażnienia dróg oddechowych. Alergeny zawarte w pyłkach kwiatowych tracą swoje właściwości gdy zostaną poddane działaniu ozonu.

ROZTOCZA

Roztocza występują wszędzie, ponieważ odżywiają się złuszczoną i martwą materią organiczną. Przyczyniają się do ataków alergii i astmy. Ozon w nieznacznym stężeniu powoduje śmierć roztoczy ora zapobiega rozmnażaniu.

GRZYBY I PLEŚNIE

Zagrzybienie jest powodem nieprzyjemnych zapachów z klimatyzacji. Zapach stęchlizny jest skutkiem zapleśnienia i zagrzybieni ścian. Grzyby i pleśnie są powodem różnych chorób u ludzi, zwierząt i roślin. Ozon skutecznie niszczy nie tylko nieprzyjemny zapach , ale też grzyby, zarodniki i formy przetrwalnikowe.

DROBNOUSTROJE

Wirusy oraz bakterie powodują wiele chorób np. Cryptosporidium, Clostridium, E.Coli, Salmonella i wiele innych. Ozon niszczy same bakterie i wirusy oraz przetrwalniki. Jest skuteczniejszy i szybszy niż chlor i pozostawia po sobie przyjemny zapach świeżości.

ZAPACHY POCHODZENIA ORGANICZNEGO I NIEORGANICZNEGO

Ozonowanie nie maskuje nieprzyjemnych zapachów ale usuwa. Bardzo skutecznie niweluje odór papierosowy, który posiada kilka tysięcy związków.

MATERIAŁY BUDOWLANE- TOKSYCZNE SUBSTANCJE

Ozon wpływa na rozpad substancji zawartych (pierścień węglowy) w lakierach organicznych, rozpuszczalnikach, klejach i itp. likwidując zapach i negatywne działanie na ludzi i zwierzęta. W niektórych materiałach występują związki o właściwościach rakotwórczych zwłaszcza kiedy podlegamy długotrwale ich oparom.

GRYZONIE I INSEKTY

Gryzonie i insekty kiedy wyczują ozon uciekają z pomieszczenia. Gdy stosujemy ozonowanie regularnie nie tylko pozbywamy się "nieproszonych gości" lecz także odstraszamy tj. prusaki, karaluchy, mole spożywcze i odzieżowe, gryzki czyli psotniki zakamarniki, rybiki, pająki a także typu szczury, myszy.

CZAD czyli TLENEK WĘGLA

Jest to niebezpieczna, bezwonna, silnie trująca substancja. W trakcie ozonowania czad utlenia się do dwutlenku węgla, który jest o wiele mniej niebezpieczny.

Bezpieczeństwo a ozonowanie

Ozon pomimo swojej siły, nie pozostaje długo w powietrzu. Spełnia swoją rolę, a następnie znika zmieniając się z powrotem w bezpieczny tlen. Jest szkodliwy tylko w wysokich stężeniach dlatego ważne jest aby zabiegi były wykonywane za pomocą profesjonalnego sprzętu przez przeszkolony personel.

ozonowanie biur mieszań pomieszczeń

Przydatność ozonowania

BIURA I PLACÓWKI USŁUGOWE

 • - dla właścicieli salonów fryzjerskich, kosmetycznych, masażu, odnowy biologicznej, SPA, łaźni, saun, gabinetów zabiegowych i innych dla likwidacji grzybów, bakterii, wirusów i nieprzyjemnych zapachów.
 • - dla gabinetów lekarskich, weterynaryjnych, stomatologicznych (zmniejszenie ryzyka zakażeń).
 • - dla właścicieli żłobków, przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych w celu ograniczenia epidemii zachorowań zwłaszcza w okresie wiosenno- zimowym
 • - dla właścicieli biur i zarządców budynków (szczególnie pomieszczenia dla palących)
 • - dla firm budowlanych zajmujących się osuszaniem, sprzątających( w celu odkażania pomieszczeń)
 • - dla właścicieli restauracji, barów, kawiarni, sklepów spożywczych i innych branż aby zlikwidować przykre zapachy i wirusy
 • - dla właścicieli biur nieruchomości, hoteli, pensjonatów, domków letniskowych do usunięcia zapachów stęchlizny, poptu, dymu papierosowego i podobnych
 • - do okresowego odkażania środków transportu tj. autobusy, taxi, tiry i inne
 • - dla właścicieli magazynów zwłaszcza gdzie znajdują się szybko psujące się towary

KLIENT INDYWIDUALNY

 • - dla właścicieli domów, mieszkań i samochodów(brzydki zapach stęchlizny, odór papierosowy itp.)
 • - dla dezynfekcji otoczenia z nadmiaru roztoczy, grzybów, pleśni, bakterii, wirusów oraz innych drobnoustrojów
 • - po zakończonym remoncie dla usunięcia szkodliwego zapachu farb, rozpuszczalników i innych
 • - dla pozbycia się alergenów z otoczenia