Sposoby na usunięcie szkodników

Czy zastanawiałeś się, jakie insekty mieszkają razem z Tobą? A może codzienny kontakt z prusakami, mrówkami czy innymi insektami jest dla Ciebie "chlebem powszednim". Jeżeli tak to przeczytaj nasze podpowiedzi, jak poradzić sobie z intruzami, których widok mrozi krew w żyłach. Szczury i inne gryzonie? - jak sobie z nimi poradzić?

jak zwalczyc karaluchyJeżeli w Twoim domu czy budynku gospodarczym zauważyłeś gryzonia to czas najwyższy pomyśleć o odszczurzeniu. Deratyzacja, czyli usuwanie szkodników środkami chemicznymi, biologicznymi czy fizycznymi wszelkiego rodzaju szczurów, myszy i innych gryzoni. Po odszczurzeniu należy odkazić podłogę, szafki i wszystkie narzędzia, po których mogły biegać szczury. Środki do dezynfekcji są niezbędne po deratyzacji pomieszczeń socjalnych, piwnic, suteren, garaży, letniej kuchni. Oczywiście można samemu spróbować pozbyć się gryzoni i podjąć próbę dezynfekcji pomieszczeń jednak lepiej skorzystać z naszych usług, gdyż posiadamy odpowiednie środki do deratyzacji oraz certyfikowane środki do dezynfekcji, którymi możemy odkazić podłogi, szafki, narzędzia, maszyny itd.

Jak się pozbyć owadów?

Wiosna to czas, kiedy na zewnątrz rozwijają się nie tylko piękne kwiaty i liście drzew, ale przede wszystkim owady. W tym okresie pasożytnicze muchy wlatują do mieszkania i znoszą jaja między innymi w pozostawionym w kuchni pożywieniu. Tutaj zbawienna okazać się może dezynsekcja, którą można wykonać poprzez użycie środków chemicznych, biologicznych czy mechanicznych. Zabiegiem dezynsekcji można pozbyć się również pcheł, wesz, karaluchów czy pluskiew. Środki do dezynsekcji można zakupić w specjalistycznych sklepach. Walka z tymi szkodnikami nie jest taka prosta. Nierzadko do walki z owadami potrzebne są specjalistyczne środki do dezynsekcji, jak i do późniejszej dezynfekcji. Jeżeli problem ze stawonogami jest duży, możecie się zwrócić do nas o pomoc. Na usuwaniu szkodników znamy się najlepiej a wiedza, którą posiadamy w połączeniu ze środkami, których używamy, niesie za sobą sukces w dezynsekcji.

Oprócz wyżej wymienionych szkodników naszemu zdrowiu a czasami nawet życiu zagrażają również drobnoustroje. Dlatego bardzo ważna jest dezynfekcja miejsc i narzędzi, na których mogą rozwijać się mikroorganizmy. Sposobów dezynfekcji może być kilka. Poradzić sobie z drobnoustrojami można za pomocą pary wodnej, na przykład podczas prasowania pościeli. Za pomocą pary wodnej można również odkazić urządzenia sanitarne. Aby pozbyć się mikroorganizmów z pomieszczeń, należy użyć lampy uv o mocy 256 nm. Nasza firma specjalizuje się również w dezynfekcji podanej powyżej oraz metodami niewymienionymi w artykule.