Zwalczmy mole w zarodku

mole ubraniowe - jak zwalczyc Mole od dawien dawna stanowiły naprawdę ogromny kłopot, bowiem zazwyczaj pojawiają się znikąd, a przynajmniej są niezauważane, co skutkuje tragedią dla różnego rodzaju ubrań i materiałów. Zwalczanie moli jest jednak możliwe nawet w warunkach domowych, choć nie zawsze jest tak skuteczne, jak profesjonalna dezynsekcja. Dopóki nie spróbujemy sami to nie musimy zdawać się na pomoc z zewnątrz, no chyba że nie mamy do tego nerwów i odpowiedniej ilości czasu.

Jak zwalczyć mole? Podstawy walki z molami

Oczywiście za podstawę sprawy, jaką jest zwalczanie moli, uznaje się staranne pranie, wietrzenie i wytrzepanie "skażonych materiałów", ale co jeśli mimo wszystko znajdziemy w domu latające mole? Wtedy oczywiście można spróbować bardzo starannie, z ogromnym wręcz pietyzmem przejrzeć szafy i szuflady, a jeśli znajdziemy tam ślady jajeczek bądź larwy to należy je natychmiastowo usunąć poprzez delikatne zwilżenie danego miejsca i przyłożenie rozgrzanego żelazka poprzez gruby kawałek materiału lnianego lub zaparzaczkę. Dobrze jest także takowe miejsca przetrzeć terpentyną. Jeżeli znajdziemy mole w dywanie to po starannym odkurzaniu należy dodatkowo wyszczotkować cały dywan, a potem zanieczyszczone miejsca zwilżyć kawałkiem lnianego płótna zwilżonego roztworem wody z octem, po czym przejechać po nim żelazkiem(po płótnie, nie dywanie). Istotne jest to, żeby nie dociskać dywanu, bowiem w takim przypadku można go uszkodzić.

Co jednak kiedy zawiodą domowe sposoby?


Należy zdać sobie sprawę, że zwalczanie moli wbrew pozorom nie jest czymś prostym i banalnym, dlatego też w zasadzie niewielu udaje się odnieść sukces w tej wojnie na własną rękę. Co jednak można wtedy zrobić - czy należy się poddawać? Oczywiście, że nie, bowiem istnieją profesjonalne firmy, które zajmują się czynnościami takimi jak na przykład usuwanie szkodników. Zlecenie tego zadania zawodowcom nieco kosztuje(choć ceny z roku na rok maleją), to jednak należy mieć na uwadze fakt, że nikt lepiej od nich nie sprosta takiemu wyzwaniu. Dezynsekcja to dość skomplikowany proces, ale dzięki dzisiejszym technologiom bezpieczny dla ludzi, dlatego też bez obaw można potem użytkować pomieszczenia i przestrzenie, które były wcześniej poddawane czynności, jaką jest dezynfekcja. W każdym bądź razie chyba nikt nie zaprzeczy, że różnego rodzaju mole, ale także i inne robactwo jest niezwykle uciążliwe, dlatego też aby nie marnować czasu i swoich nerwów, najlepiej będzie chyba od razu wynająć do tej roboty specjalistów i mieć problem z głowy.